گرافیک | گرافیک چیست؟| طراحی با گرافیک


معرفی گرافیک و کاربرد های آن


گرافیک چیست؟
گرافیک را می توان به دو صورت تعریف کرد. یکی اینکه گرافیک از گراف گرفته شده که به معنی خطوط یا خط است. از این تعریف می توان دریافت کهارتباط مستقیم با خطاطی و خوش نویسی دارد. معنی دیگر از کلمه یونانی Graphein آمده است به معنی حک کردن یا خراشیدن.منشاء این کلمه از آنجایی آمده است که در قدیم برای برقراری ارتباط با یکدیگر از روش هایی مثل حک کردن روی سنگ و نقاشی استفاده میشده است .به همین دلیل گرافیک که نوعی زبان تصویری است از Graphein گرفته شده است.

گرافیک زبان تصویر است یعنی هرآنچه نیاز داشته باشید که به دیگران معرفی کنید با شکل و نقاشی نمایش دهید. گرافیک بخشی از هنرهای تجسمی است و دارای موارد استفاده متنوع و وسیع میباشد. گرافیک یا به نوعی کاملتر آن طراحی گرافیک (Graphic design)، بکاربردن استراتژی های مختلف خلق اثر دوبعدی بر روی چیز های مختلف مثل کاغذ، دیوار، فلز، چوب، پارچه و ... است که به منظور انتقال پیام خاصی به تماشاگر انجام میشود. استرارتژی  طراحی گرافیکی عبارت اند از عکاسی، نقاشی، گرافیک کامپیوتری ,روشهای مختلف چاپ و... .

:زیر شاخه های گرافیک

- طراحی پوستر

- طراحی لوگو (نشان)

- طراحی صفحات وب

- طراحی علامت (sign) 

- طراحی آگهی تبلیغاتی 

- طراحی حروف 

- صفحه آرایی برای کتاب و نشریه 

- طراحی تبلیغاتی مثل کاتالوگ , بروشور, اوراق اداری و ...

امروزه داشتن هریک از موارد طراحی گرافیکی برای هر کسب وکاری امری ضروری شده است. هر شرکت یا حرفه ای برای معرفی خدمات و  محصولات خود باید به روشی انحصار آن را برای خوش مشخص کند بنابراین حداقل داشتن یک لوگو تجاری لازمه ی کار است.

نوآوران برتر با داشتن تیم گرافیکی قوی می تواند طراحی های گرافیکی منحصربفرد برای شما طراحی و آمادده سازی کند.برای ثبت سفارش یا مشاوره لطفا اینجا کلیلک کنید.

پروژه های مرتبط

لوگو پنل خدمات

طراحی لوگوی اختصاصی برای وبسایت پنل خدمات اینستاگرام

لوگو دکتر یار

طراحی لوگو اپلیکیشن دکتر یار

دسته بندی پروژه ها